Neslihan Yalman

 Neslihan Yalman

1982 yılında Ankara'da doğdu. Akdeniz Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde bir yıl eğitim aldı. Ardından, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Ana Sanat Dalı Dramatik Yazarlık Bölümü'nü birincilikle bitirdi. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Halkbilimi Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans yaptı.

Editör/redaktör, metin yazarı olarak serbest şekilde çalıştı. 'Haber3.com' adlı haber sitesinde köşe yazarlığı yaptı. ‘Aykırı Akademi’ adlı haber-sanat sitesinde yazarlığını sürdürmektedir.

Varlık, Yasakmeyve, Şiiri Özlüyorum, Ötekisiz, Şiirden, Afrodisyas Sanat, Kurşun Kalem, Aşkın (e) Hali, Lacivert, Mor Taka, Ada, İle, Berfin Bahar, Acemi, Kasaba Sanat, Akatalpa, Zalifre Yazıları, Eliz Edebiyat, Rabarda, Ekin Sanat, Rüzgâr vd. pek çok dergide şiirleri ve yazıları yer almıştır.

‘‘10.  Köy: Teyatora’’ adlı çekilen bir vizyon filminin senaryosunu da yazan Yalman, hâlâ Boyoz Akademi’de yazarlık ve sanat dersleri vermektedir. 

''Türkiye: Ne Yaşanabilir Ne Terk Edilebilir'' adlı bir deneme, ''İncinme Halleri'', ‘‘Am’a’erkil’’ ve ‘‘Tunç Gammaz’’ adlı üç şiir kitabı vardır.

 

Kitapların Künyeleri:

Türkiye Ne Yaşanabilir Ne Terk Edilebilir, Artshop Yayınları, İstanbul, 2013.

İncinme Halleri, Kanguru Yayınları, Ankara, 2013.

Am’a’erkil, Şiirden Yayıncılık, İstanbul,2014.

Tunç Gammaz, Yasakmeyve Yayınları, İstanbul, 2015.